Vánoční stromek koupit nebo půjčit?

Obývák provoněný jehličím jsou ty pravé Vánoce. Ano, živý vánoční stromek je prostě nenahraditelný. Nechce se vám kupovat živý stromek z nějaké plantáže z druhé straně Evropy, který nakonec skončí v lednu u popelnic?

Máme pro vás tip šetrnější způsob, a tím je půjčovna vánočních stromků. Ano, dnešní době si už stromek můžete půjčit a nemusíte se starat o jeho likvidaci. Je to nejjednodušší způsob jak pořídit živý vánoční stromek.

Vánoční stromek koupit nebo půjčit?

Právě tento týden spouští pronájem stromků tyto 3 weby:
https://www.pujcovna-stromku.cz
www.pujcovnastromku.cz
https://www.pronajemstromku.cz

A jak to funguje?

Stromek je půjčován na 14 dní, jelikož by delší pobyt uvnitř nepřežil.

Objednání stromku je snadné a nezabere to ani 5 minut.
Rohanské nábřeží 661/5
♥ Vyberete si stromek v katalogu.
♥ Vyplníte potřebné údaje, zaplatíte a už jen čekáte na dodávku stromku.
♥ V den rozvozu kurýr tromek přinese až do pokoje.
♥ Užijete si stromkem krásné Vánoce!
♥ Stromek si vyzvednou zpátky hned zkraje roku.
♥ Stromky pak připraví k zimnímu spánku a na jaře je zasadí nebo nechají v květináčích na další Vánoce.

vánoční stromek

Péče o půjčený stromek

Kam a jak stromek umístit?

Stromek umístěte na co nejchladnější místo, pokud možno ke světlu. Rozhodně jej neumisťujte k topení nebo k oknu do kterého příliš svítí slunce. Stromku je lépe na místě, kde má méně světla, ale je tam chladněji, než naopak. Dva týdny v normálně vytápěném bytě by měl stromek v pohodě vydržet, ale jestli chcete a můžete, dejte jej ještě před Štědrým dnem a ihned po něm někam na chodbu nebo ven. Čím méně času stromek stráví v teple, tím lépe. Každý den se počítá.
Stromek může být po přepravě v květináči trochu nakřivo. Pokud vám to vadí, podložte jej v misce tak, aby stál rovně. Ovšem dejte pozor, aby byl dostatečně stabilní a nezvrhnul se. Veškerou manipulaci provádějte úchopem za květináč, nikoliv za rostlinu. Špička stromku s vrcholovým pupenem jsou pro růst stromku ze všech nejdůležitější, a proto na něj buďte obzvláště opatrní při manipulaci (neodřít o strop či futra).

Jak o stromek pečovat?

Stromek nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Důležité je ho zalít ihned po převzetí a poté přibližně 1x za 2-3 dny. A to takovým množstvím vody, aby v micse stála voda. Ideálně by voda v misce měla stát jeden - maximálně dva dny, ne déle. Pokud chcete stromku přilepšit, můžete mu občas orosit jehličí či ho ochladit kouskem ledu nebo sněhu. Tři dny před odvozem stromek zalijte naposledy a též z misky vylijte či odsajte případnou přebytečnou vodu. Ať není květináč příliš těžký a nekape nám z něj voda.

Ze stromku padá jehličí, je něco špatně?

Ne, nic špatného se neděje. Stromek je živý a i jehličnany jednou za čas mění část jehličí za nové a zbavují se starého. Občasný mírný opad je zcela normální.

Jak stromek nazdobit?

Používat můžete všechny běžné ozdoby kromě těch, které by mohly stromek poškodit. Proto určitě nepoužívejte svíčky a žárovky které vydávají teplo. Vhodná jsou pouze LED světla. Též nezdobte vršek hvězdou či špičkou apod. vrcholový pupen je pro růst stromku velmi důležitý a mohl by se poškodit. Stromek zdobte opatrně, abyste nepoškodili větve a pupeny. Jakékoliv úpravy včetně stříhání jsou zakázány.

Líbí se vám tato varianta živého stromku na Vánoce?


Další články