Jak vyzrát na předsevzetí?

1. leden rovná se novoroční předsevzetí. Na začátku každého roku si spousta lidí dává předsevzetí. A rok co rok je nedokáží dodržet.

Jak vyzrát na předsevzetí?

Je to tradice, kdy rozhodujeme o tom, jaké velké věci v tomto roce změníme nebo uděláme jinak, abychom se cítili lépe. Možná, že chcete zhubnout nebo se zbavit závislosti na telefonu nebo napsat knihu, založit firmu, udělat významný krok v partnerství.

Všechna tato rozhodnutí nebo cíle jsou dobrou myšlenkou.

Tyto velké sliby se dělají během okamžiku, kdy se láme starý rok s novým a nevěnujete tolik času na plán, jak svého cíle dosáhnout. Zastavte se a promyslete si dosažitelný plán. Právě bez plánu končí téměř 80% novoročních předsevzetí už v únoru.

Stalo se vám, že jste přesevzetí nedodrželi do konce roku?

Máme pro vás tipy, co udělat lépe?

Místo novoročního předsevzetí si stanovte cíl.
Neměňte nic okamžitě, rozplánujte si své cíle po celý rok. Máte v seznamu více změn? Nezačínejte se všemi naráz. Rozložte si je průběžně, ne jen v lednu. Právě to je ten důvod, proč se předsevzetí nezdaří. Na svá bedra naložíte více, než unesete.

Většina předsevzetí často vychází z negativní myšlenky. Nelíbí se vám to, proto to chcete změnit. Zkuste ale popřemýšlet PROČ?

Prvoplánové rozhodnutí "Chci zhubnout" není ten správný začátek. Zkuste třeba "Chci jíst více zeleniny a omezit cukry" nebo "Tréninkový program chci dokončit".

Pokud chcete dosáhnout pokroku, musíte mít zavedený plán. Vyvarujete se neúspěchu a zklamání.

Kontrolujte si své plány každý měsíc. To, že jste si řekli 1. ledna, neznamená, že tento cíl musíte plnit celý rok. Během roku se toho může stát tolik a priority se mohou změnit. Vaše cíle se tak mohou podle toho posunout.

Od tohoto roku tedy žádné prvoplánové předsevzetí, ale plánované cíle.

Máte letos nějaké předsevzetí?


Další články