Nová karlínská kavárna Delice Café je plná dobrot

Karlín se posledních pár let stal rájem bister, restaurací a kaváren. My jsme dnes jednu novou a krásnou úplně náhodou objevili na Sokolovské ulici a hned vám ji musíme ukázat...

Nová karlínská kavárna Delice Café je plná dobrot

To, že jsme kavárenští povaleči se o nás ví a to, že většinu času trávíme v karlínském Starbucksu u velkého stolu taky. Více než na urputnou kvalitu kávy (proto nás v Šálku nepotkáte) ale dáme spíše na pocity. Rádi jsme někde vítaní a kdo ne, že?

Většinou máme o nově otvíraných podnicích informace ještě před otevřením, ale tentokrát to před námi majitelé pěkně skryli .-). Kavárna Delice Café otevřela na takovém zakletém místě. Před ní prostory okupovala minitělocvična Vibrostation, prodejna potravin Žabka, pak lékárna Benu a naposledy pekárna a lahůdky od Nowaca. A my jen doufáme, že tentokrát bude kavárně přát štěstí. I když ani přát nemusíme. Téměř každý, kdo šel dnes okolo (během naší návštěvy) se v kavárně zastavil.

Interiér připomíná francouzské bistro a nabízí příjemný čistý vzhled. Spojení khaki a bílé na dlažbě doplňují dřevěné stolky a sklo. Vítaným bonusem je pohled do přípravny, kde šikovné dámy před vašima očima tvoří vše, co můžete ochutnat. My jsme nejdříve vyzkoušeli bezlepkový a bezlaktózový čokoládový dortík s dýní. Chutí připomínal chai tea latte a byl skvostný. Báli jsme se, že bude sušší, ale zbytečně. Nugátová pěna nás taky nenechala v klidu. Byla jemná a rozplývala se na jazyku. Málem jsme se o ni poprali. Ale co vám budeme povídat, zastavte se a uvidíte sami .-)

Všechny dortíky, které jsou vlastní výroby, můžete zalít dobrým čajem nebo kávou Illy.. Na slané dobroty se teprve chystáme, ale v nabídce jsme zahlédli sýry, prosciutto, a také domácí bagetko-ciabattky. A samozřejmě i kvalitní vína.

Doufáme, že jsme vás navnadili. V Delice Café na Sokolovské 222/39 se můžete zastavit denně od 8 do 20 hodin. Těšíme se, že se tam s vámi potkáme....

Facebook Delice CaféDalší články