Začne to vždy nevinně… Jedna zpráva sem, selfie tam a najednou se přistihnete, že posíláte víc a víc zpráv do hluboké noci a rozhodně se nejedná o přátelský pokec a na fotografiích se objevuje čím dál méně svršků…

K zamyšlení: Nejste náhodou virtuálně nevěrní?

Z nevinného se stane závislost, která přechází ve vážnou hrozbu pro vztah, který ovšem probíhá v realitě, v té opravdové, nejen virtuální..

“1,2,3 - ty taky”

Virtuální nevěra existuje, ať si jí chcete připustit nebo ne. Každý den na této planetě vstane 25 miliónu lidí, kteří jí provozují. Ovšem nemusíme chodit daleko, statistiky hovoří jasně i o naší malé zemičce – každý třetí Čech/Moravák poznal a provozoval virtuální nevěru… Mnoho odborníků (a vlastně i záletníků) se shoduje v tom, proč virtuální nevěru provozuje. Značný rozdíl je mezi záletnými muži a ženami. Muži vesměs hledají to samé, co jim poskytuje porno nebo dívky na telefonu, nehledají v tom nic hlubšího a především je láká vidina, že je to zcela „zadarmo“. Rozdíl nacházíme u žen, které ve virtuální nevěře hledají především všechno to, co jejich muži doma chybí. Chtějí být opět žádané, aby jim muž ležel u nohou a zasypával je komplimenty, protože doma s partnerem toto vše vyprchalo a nacházejí pouze rutinu a stereotyp. Jelikož se za sociální sítě lze krásně schovat, muž na druhém konci může a vždy bude takový, jak ho zrovna žena potřebuje.

Obě dvě pohlaví však provozují nevěru se stejnou pohnutkou – vymanit se ze stereotypu reálného vztahu. Z vyhledávání virtuální nevěry pro jakékoliv pohlaví je zcela zjevné, že se jí nikdy nedopouští někdo, kdo je ve skutečném reálném vztahu spokojený. Vyhledávají ji ti, kteří rezignovali na řešení situace mezi partnerem a nebo lidé, jež nemají odvahu svému partnerovi z jakéhokoliv důvodu říci, co jim vadí. Ovšem jsou také lidé, kteří nemají odvahu k přímočaré opravdové nevěře. Svojí osobnost na internetu vylepšují, a tak se stávají tím dokonalým protějškem, jež hledá i vylepšená protistrana. Díky velké “schovce” jménem internet dokážou milenci zajít daleko rychle a snadno.

Způsobů je mnoho

Nevěrní se upínají na všemožné sociální platformy. Počínaje chatovacími místnostmi a speciálními seznamovacími aplikacemi konče, jako je třeba Tinder a jiné podobné seznamky. Sociální sítě se stanou jejich druhým domovem. Neustálé očekávání, zda člověk odepíše a kdy odepíše. Propsané noci se stanou dennodenním a požadovaným chlebem. Na co však nesmíme zapomínat, že toto všechno se musí dít tak, aby si toho „reálný“ partner nevšiml. Člověk se dostává do neustálého stresu, zda nenechal někde otevřený laptop, zda se partner nevkrade do mobilu, když si odskočí do sprchy, nemůže ho ale nosit všude s sebou jak štěně, jinak opět protějšek pojme podezření. Záletník se také musí hlídat, aby se na displej neusmíval. Jedná se o neustálou kontrolu nad tím, kde co leží a kde je partner, když by náhodou přišla zpráva. Nevěrník může být i podrážděný, když se mu nedostává jeho času na možné útěky na internetu, nebo je u nich rušen. Jeho opravdový vztah zaostává a věnuje mu stále méně času. Všechny tyto faktory nelze přehlédnout. Být nevěrný 24/7, když jste připojeni není tak lehké, jak se zdá, ba naopak. Je to složitější, než odejít na dvě hodinky z domu za fyzickou nevěrou, a poté se vrátit a doma řešit běžné věci.


Další články