Bydlení - Útulný domov za pár korun

Nakoupili jste drahý základní nábytek a na ostatní už nezbyly peníze? Nebo se vám zdá byt neúplný a prázdný? Vše je o detailech. Na zútulnění příbytku nepotřebujete statisíce, jen kreativitu a správné nápady. Jde totiž o doplňky a dekorace, díky kterým bude vaše osobnost tváří vašeho obydlí. A jaké to jsou?

Bydlení - Útulný domov za pár korun

Začněme místnost po místnosti.

OBÝVACÍ POKOJ

Místnost, kde usadíte hosty, nebo si zde odpočinete po náročném dni v práci

• Nástěnné hodiny jsou důležitým doplňkem interiéru a hlavně, ukazují čas. Neměly by chybět v žádném obývacím pokoji. Koukat pořád na mobil, když na stěně je prázdné místo, kde by se krásně vyjímal stylový ciferník? Stylové hodiny pořídíte za pár stovek. Stačí jen vybrat takové, aby se hodily ke zbytku vybavení místnosti.

• Stojací lampa. Že máte v obýváku nádherný lustr? No a? Lampa nejen že poskytne intimnější osvětlení (třeba při koukání na horor), ale stává se překrásným interiérovým doplňkem. Postavte ji třeba do prázdného rohu místnosti.

• Dekorační polštářky můžete položit třeba na gauč a dodat tak místnosti dojem elegance a tepla. Navíc vám krásně podepře nohy, nebo podloží hlavu u dlouhého filmu. V minimalistickém stylu vyberete jednobarevný s nápisem, v rustikálním zase například vyšívaný nebo plyšový. Nebo třeba s potiskem oblíbeného seriálového hrdiny. Fantazii se meze nekladou.

• Kobereček. V dnešní době už se příliš nepoužívají koberce přes celou místnost. Vytápění bývá často podlahové a koberce se těžko udržují. I tak je ale velmi příjemné si po dlouhém dni sednout na pohovku, sundat boty a zabořit nohy do něčeho měkoučkého. Tak proč ne kobereček? Pokud ho sladíte s barvami interiéru, získáte v místnosti další skvělý a pohodlný doplněk.

• A co na stůl? Třeba vázu. Do krásné vázy můžete vystavit květiny, které jste dostali jako dárek, růže ze zahrádky, nebo třeba i umělé. Místnost pak působí živěji a oslnivěji.

LOŽNICE

Místo, kde naše mysl vypne a tělo odpočívá

Proto by tato místnost měla působit uklidňujícím dojmem. Měli bychom ji milovat a cítit se v ní spokojeni. Neřeknu vám přesně, jak má vaše ložnice vypadat, protože každého z nás uklidní něco jiného. Někdo má rád teplo, jiný chlad, někdo si pustí nahrávku zurčení potůčku, jiný zase metal. Styl si tedy vybíráte sami. Mohu vám však poradit které doplňky za pár korun vaši ložnici vyladí.

• Pléd/přehoz na postel. Zdá se vám vaše postel neustlaná, ač jste ji stlali notnou dobu? Přehoďte přes ni dobře vypadající pléd a máte postel uklizenou. Večer jej sundáte, ale přes den budete mít krásně srovnané místo spánku.


Další články