Máte okolo sebe spokojené přátele, kteří si plní své sny, ale vám se stále nedaří? Možná jste se ještě nezbavili všech překážek. Zjistěte, jaké to jsou….

Pozitivní myšlení: Jak dosáhnout svého cíle?

 Proč jsou někteří úspěšní a jiní ne? Existuje na úspěch nějaká prověřená formule, která vždycky funguje? Zpovídali jsme úspěšné lidi a ti nám řekli tohle:

Pochopte svůj neúspěch

Zase to nevyšlo. Můžete se hroutit, můžete se vztekat, ale nic z toho vám nepomůže. Naopak. Projděte si všechny své kroky zpětně a pochopte, co jste mohli udělat jinak. Pojmenujte své slabiny. Ano není to zábava a ani není příjemné, když si přiznáte, co vám nejde. Pokud to uděláte poctivě, zjistíte, zda jste schopni se zlepšit sami, nebo požádáte někoho o pomoc. O neúspěchu se moc nehovoří ani nepíše, přitom je základním kamenem úspěchu.

Hledejte možnosti, jak se zlepšit

V době, kdy existují online kurzy a workshopy téměř na vše, je velmi jednoduché najít ten správný. Na internetu najdete dostatek informací a videí s návody. Udělejte si čas a nasajte nové informace.

Nečekejte vždy jen tu nejtěžší cestu

Máte pocit, že za úspěch musíte tvrdě zaplatit? Někdy k němu vede přímá cesta. Nebraňte se jí a nemyslete si, že si pak úspěch nezasloužíte, když se po ní vydáte. Naopak, užívejte si plody vaší práce.

Nemluvte jen o tom, ale začněte pracovat

Máte zajímavý nápad? Sedněte a rozpracujte ho. Naplánujte si úkoly a začněte je postupně plnit. Nebuďte jako ti, kteří roky jen vypráví o tom, že by chtěli udělat tohle a tamto. Nevyprávějte ale jednejte!

Nastavte si správně cíl a mezizastávky

Přemýšlejte reálně a nastavte si cíl. Aby vás nestresovalo, jak zatím daleko je jeho dosažení, vytyčte si i mezizastávky, na kterých si vydechnete a promyslíte další strategii. Tato stanoviště vám také pomohou psychicky. Když se ohlédnete, uvidíte, že postupujete podle plánu.

Nenechte se odradit

Přitahujete ty, kteří vám neustále vnucují svůj názor? Snažte se jim vyhnout, pokud můžete, protože vás mohou zmást. Pokud to nejde, vyslechněte, poděkujte a jděte dál. Pokud máte vše dobře promyšlené a jasně naplánované, pak vás nemohou zviklat. Rady úspěšných kolegů zvažte, mohou být přínosné. Úspěšní lidé ale většinou nevnucují své zkušenosti. Byli tam, kde jste teď vy a vědí, co prožíváte. Často jsou ale otevření k tomu, vám poradit, pokud je o to požádáte.

Nezapomínejte na sebe

Je váš život jen samá práce? Říkáte si, že až dokončíte, to co máte rozděláno, tak pak si uděláte více volna? Neodkládejte to. Pokud si vše plánujete, připište do svého týdenního rozvrhu i pár hodin, které strávíte tím, co vás baví. Rádi čtete, píšete, kreslíte nebo skládáte puzzle? Nevzdávejte se svých koníčků. Vyčistíte si hlavu a o to víc si budete čas prací užívat.

Z redakce vám přejeme úspěšný den


Další články