Jak se naladit na pozitivní myšlení

S dobrými doporučeními se roztrhl pytel. V každé knize najdete zaručený návod na to, jak si přitáhnout do svého života štěstí, lásku a finance. Přečetli jste jich tucty a pořád se nedaří?

Jak se naladit na pozitivní myšlení

 Knihy a online servery jsou samozřejmě zdrojem informací, se kterými je ale nutné dále pracovat. Jako když máte třeba chřipku. Možná, že 40 nemocným pomůže paralen, ale když se každého z nich zeptáte, pak zjistíte, že ten doplňoval léčbu čajem s medem a zázvorem, další přidal ještě nálož vitamínů, domácí česnečku, nebo jídla s chilli na pořádné pocení…. To znamená, že myšlenka  je dobrá, informace také, jen každý z nás si potřebuje ten návod trošku upravit. A proč? Hlavní roli totiž hraje náš charakter.

Pokud jste dříč, i kdybyste tisíckrát chtěli a moc byste si to přáli, nikdy neuvěříte tomu, že vám někdo dá něco zadarmo. Že si zasloužíte úspěch. Světoví motivační speakeři by vám řekli, že musíte změnit myšlení. To je pravda. Ale to jde jen po krůčcích. Jen když zjistíte, že se vaše přání plní si pak dovolíte a vaše podvědomí si dovolí a pustí vás doufat v něco lepšího.

Každý z nás se chce cítit dobře, mít pohodový život a úspěch, ale toho nikdy nedosáhneme, pokud budeme rozmrzelí a otrávení hned po ránu a celý den si budeme jen stěžovat. Musíme se naladit. Naladit se na nový den, na sebe, na lidi okolo nás.
Hlavou nám za den proběhne statisíce myšlenek a některé z nich ani nezaregistrujeme. V knihách ale píší, že se máme na svoje myšlenky zaměřit a vědomě je měnit podle toho, o co v životě usilujeme. Tohle je sice fajn návod, ale málokdo z nás umí opravdu meditovat anebo se jen chvilku opravdu soustředit. Všichni okolo, ať už v práci nebo doma něco potřebují, zvoní telefony, někde hraje televize, na sporáku něco bublá a právě doprala pračka. Pak si večer odpustíme díl seriálu, otevřeme knihu o pozitivním myšlení a máme hned začít zkoumat, jak se cítíme (většinou vyšťaveně) a honem to měnit. Asi se shodneme na tom, že den je vlastně krátký na to stihnout vše a ještě si popřemýšlet o životě.

Jak tedy začít, když nic nestíháte?

Především si potřebujete udělat čas. Ale nejde o žádné dny či hodiny. Stačí 15 minut. A pokud si nedokážete pro sebe udělat 15 minut, pak se jen vymlouváte a bráníte se udělat změnu, i když po ní vlastně toužíte. Potřebujete blok (zapomeňte na techniku, žádné počítače ani tablety). Kupte si v papírnictví blok nebo zápisník, do kterého se vám bude příjemně psát. Nekupujte první, na který narazíte, pořiďte si takový, který se vám bude opravdu líbit. Velikost a motiv obálky záleží na vás, nemělo by to být ale nic agresivního. A kupte si hezké pero. Ne tužku. Pero.

Vyberte dobu ve vašem denním režimu, kdy máte trochu klidu. Je to ráno, před tím, než vstane celá rodina nebo až večer, když všichni už spí? Nebo v práci po pracovní době, kdy jste sami v kanceláři?
Otevřete blok a pište tak, abyste měli vždy rozevřené dvě strany. Začínejte vždy tím, že popřemýšlíte o tom, za co jste v životě vděčni a napište to.  Nemusí to být nutně něco, co má hlubší smysl, můžete třeba pociťovat vděk za to, že jste se ráno dostali včas do práce, za to že jste prožili klidný den…atd. Tím, že se zastavíte a zamyslíte nad tím, co je vlastně fajn, si přenastavíte svoje vibrace a v podbřišku se vám usadí pocit spokojenosti. Snažte se být co nejvíce aktuální. I když jste vděčni za to, že máte zdravou rodinu, a to je fakt, za který bychom měli být vděční, jakmile to budete psát každý den, stane se z toho rutina, která vás nedostane do pozitivních vibrací. Pak se přistihnete, že každá stránka vděčnosti je jen seznam, který opisujete. Jakmile dopíšete stranu vděčnosti (může být celá popsaná, nebo jen několik záznamů), pak pokračujte na protější straně, kam si zaznamenáte svá přání.

Buďte konkrétní. Používejte jasné a krátké věty.  Nepište, co nechcete (…abych už nemusel..)..pište, jak si přejete žít. Začínejte od jednodušších věcí, které vám ulehčí každodenní život. Rychleji se plní a vy uvidíte výsledky (volný oblíbený stroj v posilovně, vždy volnou pokladnu v nákupním centru, místo na parkování…).
Stejné přání můžete psát i několikrát, možná pak vychytáte tu správnou formulaci, která vám osobně vyhovuje. V bloku neškrtejte. Vždy si promyslete pořádně, co chcete napsat. Nepřejte nikomu nic zlého. Nezapomeňte vždy poděkovat.

Jakmile tohle zvládnete, můžete postupovat dál, protože pak se naučíte, jak si správně přát a také uvěříte v to, že přání se plní, a že si můžete svůj život vytvořit sami.

Držíme vám palce…

Napište nám, jak vám to jde, a my váš příspěvek uveřejníme zde pod článkem.


Další články